Leasing Maszyn do obróbki metalu

mar 31, 2020leasing

Myśląc o leasingu najczęściej myślimy o leasingu środków transportu. Jednak lista przedmiotów, które można leasingować jest o wiele dłuższa. Ciekawym przedmiotem, który może być leasingowany są różnego rodzaju maszyny do obróbki metali: frezarki, tokarki, centra obróbcze, prasy krawędziowe, gilotyny do metalu, giętarki itp..

Są to urządzenia, które charakteryzują się amortyzacją 14% lub 10%. W przypadku tych pierwszych minimalny okres, na który można zawrzeć umowę leasingu to 3 lata, natomiast minimalny okres finansowania urządzenia o amortyzacji 10% to 4 lata. Możliwe są oczywiście również dłuższe okresy finansowania.

Szukając finansowania dla maszyny warto zwrócić uwagę na jej kraj pochodzenia. Firmy leasingowe zdecydowanie lepiej patrzą na urządzenia wyprodukowane w Europie, w Japonii lub na Tajwanie. Urządzenia wyprodukowane w Chinach są nieco gorzej oceniane przez firmy leasingowe. Co za tym idzie urządzenia wyprodukowane przez renomowane fabryki finansowane są na bardziej korzystnych i elastycznych warunkach. W przypadku maszyn europejskich, japońskich lub tajwańskich możliwy jest leasing nawet bez opłaty wstępnej oraz często możliwe są tu wyższe wykupu co pozwala na dogodniejsze dopasowanie rat leasingowych do możliwości i oczekiwań klienta.

Warto zauważyć, że leasingowane mogą być zarówno maszyny nowe jak i używane. Maszyny do obróbki metalu, które były prawidłowo eksploatowane i regularnie serwisowane tracą niewiele na wartości. Zatem zastanawiając się nad wyborem maszyny warto przemyśleć wybór używanego urządzenia. Jeżeli jest to urządzenie renomowanego producenta a sprzedawcą jest firma, która posiada odpowiednią autoryzację wówczas możliwy jest leasing takiej maszyny na uproszczonych warunkach podobnie jak ma to miejsce w przypadku maszyn nowych.

Zatem myśląc o leasingu maszyny do obróbki metalu warto zwrócić uwagę na:

  • producenta maszyny
  • sprzedawcę, czy posiada autoryzację danego producenta
  • możliwość zakupu używanej maszyny

Na koniec warto przyjrzeć się nieco innej formie finansowania maszyn do obróbki metali. Coraz bardziej popularny staje się najem tego typu urządzeń. Korzyścią z takiego rozwiązania jest to, iż nie jesteśmy zobligowani do wykupu maszyny na koniec umowy a co za tym idzie koncentrujemy się na jak najniższej racie tak aby zmaksymalizować dochodowość na danym urządzeniu.

peakleasing.pl

Leasing dla Twojej firmy

Szukasz korzystnej oferty leasingu? Zgłoś się do Nas. Przygotujemy dla Ciebie najlepsze rozwiązania.

Zapraszamy do kontaktu + 48 531 055 187 lub info@peakleasing.pl

You have Successfully Subscribed!