Ubezpieczenie GAP

kwi 1, 2020leasing

Klienci korzystający z leasingu pojazdów często otrzymują oferty Ubezpieczenia GAP. Czym jest ten produkt? Czy się opłaca? Na co zwrócić uwagę? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Czym jest ubezpieczenie GAP?

Najprościej rzecz ujmując GAP to rodzaj ubezpieczenia, które uzupełnia ochronę ubezpieczeniową wynikającą z polisy Auto Casco. Ubezpieczenie GAP działa w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu. Istotne jest to, że GAP jakby podąża za polisą AC. Żeby zostało wypłacone odszkodowanie z polisy GAP musi zostać wypłacone odszkodowanie z polisy AC. Na rynku wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje ubezpieczenia GAP:

  • GAP fakturowy
  • GAP Indeksowy
  • GAP finansowy

GAP fakturowy – jest to ubezpieczenie, które uzupełnia różnicę pomiędzy wartością pojazdu z dnia zakupu a wartością odszkodowania wypłaconego po szkodzie. Przykładowo: zakupiliśmy samochód osobowy za 100 000 zł brutto. Po 3 latach samochód warty jest 60 000 zł brutto więc z polisy AC w razie szkody całkowitej lub kradzieży zostanie wypłacona kwota 60 000 zł, natomiast z polisy GAP zostanie wypłacone pozostałe 40 000 zł, wyrównujące odszkodowanie do wartości pojazdu z dnia zakupu.

GAP indeksowy – w tym przypadku suma ubezpieczenia stanowi odpowiedni procent wartości pojazdu w dniu zakupu np. 20% lub 30%. Przykładowo kupiliśmy pojazd za 100 000 zł brutto. Po 4 latach jest on wart 50 000 zł brutto, następuje kradzież lub szkoda całkowita, wówczas AC wypłaci 50 000 zł a nasz przykładowy GAP indeksowy odpowiednio 20 000 zł lub 30 000 zł w zależności od procentowej sumy ubezpieczenia, która została określona przy zawieraniu umowy.

GAP finansowy – to produkt, który chroni klienta przed dodatkowymi kosztami leasingu, które powstałby w momencie szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu. Przykładowo: wyjeżdżamy z salonu samochodem o wartości 100 000 zł. Koszt leasingu to 103%. Zaraz po wyjeździe i odstawieniu na parking samochód został skradziony. Wówczas polisa AC wypłaci 100 000 zł a GAP pozostałe 3 000 tak aby pokryć koszty leasingu.

Ubezpieczenie GAP – czy to się opłaca

GAP oczywiście jest dodatkowym kosztem, jednak kupując nowy samochód, który dość szybko traci na wartości powinniśmy poważnie zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia GAP. Dzięki takiej polisie nie tylko nie dopłacimy do leasingu w razie szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu, ale również otrzymamy pieniądze, które możemy przeznaczyć np. na opłatę wstępną kolejnego leasingu.

peakleasing.pl

Leasing dla Twojej firmy

Szukasz korzystnej oferty leasingu? Zgłoś się do Nas. Przygotujemy dla Ciebie najlepsze rozwiązania.

Zapraszamy do kontaktu + 48 531 055 187 lub info@peakleasing.pl

You have Successfully Subscribed!